Informace o lektorech

MUDr. MARIE JANOVSKÁ – PSYCHIATR, PSYCHOTERAPEUT

Praxe: od 2007- dosud Psychiatrická ambulance Mělník, Praha, Roudnice nad Labem. 2012 KC Riaps. 2005- 2007 vedoucí lékař na oddělení pro léčbu závislostí v psych. léčebně Horní Beřkovice. 2005 ordinace pro prevenci a léčbu závislostí a částečně v amb. všeobecné psychiatrie. 2001 – 2004 krizové centrum RIAPS Praha – ambulantní část a vedoucí lůžkového oddělení. 1997 – 2001 psychiatrická léčebna Horní Beřkovice – oddělení pro všeobecnou psychiatrii, gerontopsychiatrické odd., oddělení pro léčbu závislostí. Lektor

Vzdělání a výcviky: 2000 I. a 2003 II. atestace v oboru psychiatrie, 2002- 2006 psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii, znalecký kurz v oboru soudní psychiatrie, 2007 kurz v hypnoterapii, kurz krizové intervence, seminář o práci s umíráním dle Virginie Satirové, 2008 Workshop Ascona- Cosmos and Psyche, 2011 kurz Phowy- vědomé umírání, 2011 kurz Spiritualita ve zdravotnictví, 2012 Deepening process- Oneness University India, 2012 přednáška a seminář Basel- Die Psychologie der Zukunft – Lehren aus der modernen Bewusstseinsforschung, relaxační techniky, pravidelné lékařské vzdělávání v oboru


Mgr. VENDULA KOLÁŘOVÁ – KLINICKÝ PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUT

Praxe: Od roku 1996 aktivně pracuje v telefonické krizové intervenci – LD Liberec, LD RIAPS, CKI Bohnice, Dona linka. Od roku 2001 pracovala jako psycholog v krizovém centru RIAPS v Praze. Od roku 2010 pracuje jako psychoterapeut pro oběti trestných činů v Bílém kruhu bezpečí. Od roku 2012 pracuje jako psycholog pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje. Zároveň se věnuje psychoterapii v privátní psychologické praxi v Liberci. Lektorské činnosti se věnuje od roku 1998 se zaměřením na oblasti sociálních služeb, školství a zdravotnictví.

Vzdělání a výcviky: Vystudovala obor klinické psychologie na FF UK v Praze, absolvovala v roce 2001. V roce 2004 složila zkoušku z funkční specializace v psychoterapii a asistenci z klinické psychologie. Dále absolvovala sebezkušenostní výcvik v psychoterapii SUR 590 hodin (VIAP Praha) , výcvik Práce s tělem (300hod), kurz hypnoterapie, kurz taneční terapie, výcviky v krizové intervenci, EMDR – Eye movement desensitization and reprocessing, CISM – Basic a Advanced Group Crisis Intervention.


Mgr. ZDEŇKA SVOBODOVÁ – ANDRAGOG, LEKTOR A KONZULTANT

Praxe: Spoluzakladatelka „D“ – občanského sdružení, kde od roku 1998 pracuje jako lektor vzdělávacích programů. Specializuje se na telefonickou krizovou intervenci, obtížnou komunikaci a problematiku syndromu vyhoření.. 11 let praxe na lince důvěry. Pracovala v Poradně pro rodinu a mezilidské vztahy, v Krizovém a preventivním centru, jako vedoucí a konzultant Občanské poradny . Má dlouholeté zkušenosti z projektů a vzdělávacích kurzů pro mládež i dospělou populaci, zejména v oblasti sociálních služeb jako manažer, lektor, supervizor a konzultant.

Vzdělání a výcviky: Univerzita Jana Amose Komenského, Praha, obor: andragogika. Univerzita Hradec Králové, PF, Ústav sociálních studií, obor: sociální a charitativní práce. VŠ pedagogická, Ústí nad Labem – doplňující studium pedagogické způsobilosti. Výcviky: Výcvik telefonické krizové intervence, Výcvik komunitních technik (RIAPS Praha), Výcvik psychosociálních a lektorských dovedností (200 hodin), Kurz mentoringu (Sdružení pro probaci a mediaci v justici, Praha).


Ing. ROMANA LAKOMÁ - sociální pracovnice, projektová manažerka

Praxe: Tvorba internetových prezentací, dlouhodobé zkušenosti s prací ve Word, Excel, PowerPoint, Adobe Photoshop, Corel.

Vzdělání a výcviky: Vysoká škola lesnická a dřevařská, komplexní výcvik mediace, výcvik komunikačních technik, kurz prezentace .


PhDr. KATEŘINA THELENOVÁ, PhD.

Praxe: 2004 – dosud Olomouc Katedra sociologie a andragogiky, FF UP garanta studia, lektorka a konzultantka akademických textů, ředitelka univerzity třetího věku; 2007 – dosud Liberec Katedra sociálních studií a spec. pedagogiky, FP TUL Odborná asistentka (výuka, vedení prací, koncepční činnost).

Vzdělání a výcviky: UP v Olomouci, Filosofická fakulta – Sociologie, Andragogika (specializace na sociální práci); Remedium Praha (výcvik supervize); G&I Institut (výcvik v systemickém rozhovoru)


Bc. LUDMILA GUZÝOVÁ – SPECIÁLNÍ PEDAGOG, SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK, PORADCE

Praxe: od roku 2005 poradce Občanské poradny Liberec, od r. 2007 vedoucí Občanské poradny, od září 2009 statut. zástupkyně „D“ občanského sdružení, externí pracovník Linky důvěry.

Vzdělání a výcviky: TU Liberec, Speciální pedagogika, kurzy – Telefonická krizová intervence, Internetové poradenství, Rozvoj dalšího profesního vzdělávání řídících pracovníků NNO a příspěvkových organizací Libereckého kraje, , Kvalifikační kurz pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách, Ekonomická gramotnost, MEPOSS – metodika sociálních služeb, Práce s klientem I.,


Mgr. SVATAVA HAVELKOVÁ – PRÁVNÍK, SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK, KONZULTANT

Praxe: Od roku 1975 jako podnikový právník, od roku 1990 do roku 2011 jako vedoucí referent – specialista na Ministerstvu životního prostředí, přednáší a publikuje v oboru právní úpravy ochrany přírody a krajiny. Od roku 2003 působí jako poradce Občanské poradny, od roku 2005 poradce Poradny pro oběti trestných činů a následně poradce Bílého kruhu bezpečí.

Vzdělání a výcviky: Právnická fakulta UK Praha (1975), Malá teologie (1977), v roce 2004 absolvovala výcvik TKI a výcvik krizové intervence tváří v tvář, v roce 2008 kurz Psychosociální pomoc při mimořádných událostech


Mgr. ANNA JIRSÁKOVÁ

Praxe:Od roku 1995 aktivně pracuje na linkách důvěry (Praha SOS centrum Diakonie, LD Plzeň, LD Liberec). Od roku 2004 pracuje jako dětský psycholog v Pedagogicko-psychologické poradně v Liberci. Lektorka kurzů relaxací, internetového poradenství, kurzů pro metodiky prevence a asistenty pedagoga (komunikace, základy psychologie a sociální psychologie, psychohygiena, adaptační obtíže apod.) a učitele ZŠ (specifické poruchy učení a chování).

Vzdělání a výcviky:Vystudovala obor psychologie-český jazyk na ZČU v Plzni, absolvovala v roce 2001. 1996 Výcvikový kurz krizové intervence (RIAPS). 2003 kurz Školní metodik prevence sociálně patologických jevů. 2005 Výcvik v internetovém poradenství, Pokračovací kurz krizové intervence, kurz Rodina v procesu změny – integrující přístup v rodinné terapii I, II. 2006 kurz Práce s neklidnými a nesoustředěnými dětmi v základních a speciálních školách, seminář Taneční a pohybová terapie. 2012 vzdělávací kurz Psychologická a pedagogická diagnostika dítěte.


Mgr.  HANA KOUBKOVÁ

Praxe:9 let praxe na lince důvěry; 3 roky praxe v azylovém domě pro matky s dětmi v tísni

Vzdělání a výcviky:Univerzita Hradec Králové – Pedagogická fakulta, obor sociální a charitativní práce. Výcvik TKI, kurzy KI a IP.


MUDr. GABRIELA ŠIVICOVÁ – PSYCHIATR, PSYCHOTERAPEUT, KC RIAPS

Praxe: v letech 1996-1997 působila v psychiatrické léčebně Kosmonosy na příjmovém oddělení, gerontopsychiatrickém odd. a odd. akutních stavů. Následně v letech 1997-1998 pracovala jako sekundární lékařka na otevřeném oddělení Psychiatrického centra Praha v Praze. Od roku 1999 působí v KC RIAPS / 10 let jako vedoucí KC, nyní jako odborný garant pro psychiatrickou péči. Od r. 1998 vyučuje na FF UK Praha katedře psychologie.

Vzdělání a výcviky: 1998 I. a 2002 II. atestace v oboru psychiatrie, 1999-2002 absolvovala psychoterapeutický výcvik KBT, dále znalecký kurz v oboru soudní psychiatrie, kurz Krizové intervence. Dále absolvovala kvalifikační kurz „Lektorské dovednosti“, kvalifikační kurz „Poradenská propedeutika – manželský a rodinný poradce“, CISM – Basic a Advanced Group Crisis Intervention.


Mgr. LUCIE HERMÁNKOVÁ – SUPERVIZORKA, LEKTORKA, PSYCHOTERAPEUT, SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Praxe: Od roku 1990 praxe v sociálních službách, od roku 1992 na českých linkách důvěry, od roku 1998 lektorka, od roku 2000 supervizorka, od roku 2011 expertní činnost pro MPSV. Nejdelší praxe v poskytování telefonické krizové pomoci, 4 roky vedoucí Pražské linky důvěry (LD Liberec, LD Kladno, PLD Praha). Další praxe v různých oblastech (Rodinná poradna, Fokus, OSPOD, TKDZ). Lektorská činnost se specializací na krizovou intervenci a minimalizaci šikany („D“-o.s., VS SLB, SVSKI, Aisis o.s.). Od roku 2000 supervizorka v sociálních službách.

Vzdělání a výcviky: Dokončuje studium na FHS UK Praha, Supervize a řízení zdr. a soc. organizací (Supervize). Předtím Katedra sociálních studií na PF TU Liberec, Sociální práce (Penitenciární péče). Ještě předtím Sociálně právní akademie Praha. Absolvovala sebezkušenostní výcvik v psychoterapii SUR (700 hodin – Skálův institut), Gestalt výcvik (200 hodin), výcvik TKI a CISM.


Mgr. JANA KUČEROVÁ

Praxe: 2001-2007 a znovu od roku 2012 aktivně pracuje na lince důvěry v Praze: TKI, internetové poradenství prostřednictvím e-mailu a chatu. Od roku 2006 zaměstnána jako psycholog v PL Petrohrad. 5 let časopisové poradenství pro teenagery (periodika nakl. Egmont), roční stáž v Centru bolesti FN Motol. Další zkušenosti: práce s tělesně hendikepovanými, seniory, psychotiky v denním stacionáři, vedení kurzů kognitivního tréninku. Od roku 2006 lektorka kurzů telefonické krizové intervence v SVSKI Praha a D,o.s. Specializuje se na TKI a internetové poradenství a kognitivní trénink, zajímá se o práci s tělem, arteterapii a artefiletiku.

Vzdělání a výcviky: Vystudovala klinickou psychologii na FF MU v Brně. Absolventka komplexního psychoterapeutického výcviku v Gestalt terapii (Dialog, 590 hodin), výcviku Práce s tělem v psychoterapii (95 hodin), Výcvikového kurzu telefonické krizové intervence.


ŠÁRKA SVAČINOVÁ, DiS. – SOCIÁLNÍ PRACOVNICE

Praxe: od roku 1996 – dosud: praxe v sociálních službách, Linka důvěry – sociální pracovnice.  Aktivně pracuje v telefonické krizové intervenci na linkách důvěry. 2 roky praxe v azylovém domě pro matky s dětmi v tísni – Oblastní charita Liberec. Od roku 1996 – 2000 SOS centrum diakonie Praha – sociální pracovnice. Lektorské činnosti se věnuje od roku 2002.

Vzdělání a výcviky: Vystudovala sociálně právní akademii, absolvovala v roce 2002. Absolvovala výcvik telefonické krizové intervence /Remedium 1997/, výcvik v internetovém poradenství /Modrá linka 2008/


  • Mgr. et Mgr. LUCIE HUSOVÁ

Lektorským aktivitám se věnuje od roku 2008 (příprava a vedení zájmového kurzu psychologických aktivit, lektorka primární prevence). V roce 2011-12 se účastnila EU projektu (ESF) na pozici psycholog a lektor adrenalinových aktivit. Poté (2013-14) pracovala ve Speciálně pedagogickém centru Poděbrady jako psycholog. Od roku 2014 působí jako psycholog v KC RIAPS.

Vzdělání a výcviky

Vystudovala obor klinická psychologie na FF UK ( 2013) a obor Sociální pedagogika tamtéž (2011). Z kurzů absolvovala výcvik  pro působení v komunitním intervenčním psychosociálním týmu (IZS a Adra). Akreditovaný psychoterapeutický výcvik KBT (MUDr. J. Zbytovský), kurz Bazální stimulace v ošetřovatelství I., II. (Mgr. Helena Dvořáková), kurz kraniosakrální terapie (CST – Veronika Michalová), výcvik kompletní krizové intervence (sdružení „D“), kurz Psycholog ve zdravotnictví (organizátor FF UK).

___________________________________________________________________________________

Mgr. ANDREA BROŽOVÁ DOUBKOVÁ

Praxe: 2011- dosud externí supervizor, 2011- dosud Univerzita Palackého Olomouc, Katedra Andragogiky, sociologie a kulturní antropologie (lektor, vedoucí BP), 2009 – dosud Vzdělávací centrum Turnov ( garant a lektor), 2007-dosud Technická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně humanitní a pedagogická, Katedra sociálních studií a speciální pedagogiky (odborný asistent), 2006-2007 Probační program „Právo pro každý den“ (lektor), 2003 – dosud Městský úřad Turnov (sociální pracovnice OSPOD), 1995 -2002 Okresní úřad Semily (kurátorka pro mládež), 1994-1995 Okresní úřad Semily (terénní sociální pracovnice)

Vzdělání a výcviky:
2010 – 2011 Institut pro supervizi a koučování HERMÉS Praha, Systemická supervize a koučování (vzdělávací a tréninkový program 200 hodin)
2000 – 2002 Univerzita Karlova Praha, Pedagogická fakulta, CŽV rozšiřující studium – Speciální pedagogika (specializace etopedie),
1998 – 1999 Vysoká škola pedagogická v Hradci Králové, Pedagogická fakulta, magisterský studijní program Sociální práce (státní závěrečná zkouška: sociální práce, sociální politika, personalistika a politika zaměstnanosti)
1997 – 1998 Vysoká škola pedagogická v Hradci Králové, Pedagogická fakulta, CŽV získání pedagogické způsobilosti
1993 – 1996 Vysoká škola pedagogická v Hradci Králové, Pedagogická fakulta, bakalářský studijní program Sociální práce ( státní závěrečná zkouška: sociální práce, sociologie, psychologie, pedagogika, sociální práce v rodině)

Další vzdělávání:

2012 Velký vůz Sever, Problematika přechodu dítěte z biologické rodiny do ústavní péče, 2012 Akreditovaná vzdělávací agentura Ing. Radim Martynek, Efektivní komunikace, 2011 – 2012 Centrum evropského projektování, Projektové řízení (v rámci projektu Zvýšení kvality řízení a managementu na Městském úřadě Turnov), 2011 Everesta s.r.o., Česká Lípa, Tvorba nových metod a učebních podpor, 2011 Institut V. Satirové Ostrava, Terapie hrou: Sochy a obrazy v písku, 2011 Institut pro místní správu Praha, projekt Přenos inovací v metodologiích pro evropské úředníky (Procesy krizového řízení s celoevropským dopadem, Aktivní začleňování žen – migrantek, Integrace znevýhodněných skupin obyvatel se zaměřením na ženy a děti), 2010 Edupol, v.o.s. Mělník, Socioterapie v sociální práci, 2010 Vzdělávací a tréninkový institut Hermés Praha, Systemická práce s dětmi a dospívajícími, 2009 Jabok – Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Praha, Možnosti komunikace ve skupině prostřednictvím hudby, pohybu a výtvarné činnosti, 2007 Partners Czech, Lektorské dovednosti školitele probačního programu (projekt v rámci operačního programu Rozvoj lidských zdrojů), 2006–2007 Partners Czech, výcvikový program „Právo pro každý den“ (projekt v rámci operačního programu Rozvoj lidských zdrojů)


PhDr. Jana TEPLANSKÁ – KLINICKÁ PSYCHOLOŽKA, PSYCHOTERAPEUTKA

Praxe: Od roku 1998 práce s dětmi s hyperaktivním syndromem v rámci DYS – centrum Praha. Od roku 2004 pracuje jako psycholožka v Psychiatrické léčebně Bohnice na otevřeném psychoterapeutickém oddělení komunitního typu. Od 2005 částečným úvazkem ve VFN Praha – oddělení léčby závislostí pro ženy, Apolinářská. Od roku 2006 doposud v ambulantní části Krizového centra RIAPS v Praze. Částečně psychoterapie v privátní psychologické praxi v Praze a psychologická podpora v rámci Azylového domu pro muže bez přístřeší v Praze. Lektorská činnost od roku 2009 se zaměřením na oblasti sociálních služeb a zdravotnictví.

Vzdělání a výcviky: 2004 absolvován obor klinické psychologie na FF UK v Praze. V roce 2007 atestace v oboru klinická psychologie, 2008 funkční specializace v psychoterapii. 2000 absolvován bakalářský program – obor humanitní studia na IZV UK. Komplexní psychoterapeutické vzdělání v dynamicky orientované psychoterapii zahrnující teoretickou, sebezkušenostní i supervizní část (SUR, VIAP Praha), výcvik v hypnoterapii (ČPS, sekce pro hypnózu), výcvik v krizové intervenci, od roku 2012 započatý psychoterapeutický výcvik v Biosyntéze.